تبلیغات
انواع جنگنده ها - جت‌کوپتر، خارق‌العاده‌ترین اختراع نظامی بشر

جت‌کوپتر، خارق‌العاده‌ترین اختراع نظامی بشر

سه شنبه 18 خرداد 1389 12:17 ب.ظ

نویسنده : محمد حسین بهنام

جت‌کوپتر، خارق‌العاده‌ترین اختراع نظامی بشر

جت‌کوپتر، خارق‌العاده‌ترین اختراع نظامی بشر

دانش > فناوری  - وزارت دفاع انگلستان ساخت هواپیمایی بدون سرنشین را در دستور کار قرار داده که با داشتن قابلیت‌های پروازی چرخ‌بال و جنگنده‌های جت، اهدافی در فاصله هزار کیلومتری را مورد حمله قرار می‌دهد.

علیرضا خراسانی: انگلیسی‌ها به‌زودی هواپیمایی را که هم هلیکوپتر و هم جت جنگنده خواهد بود، به خدمت می‌گیرند. این هواپیمای روباتیک که به دو صورت کنترل از راه دور و خودکنترلی ساخته خواهد شد، بی‌سرنشین است و می‌تواند از تسلیحات متعارف و غیرمتعارف استفاده کند.

جت‌کوپتر قابلیت حمل تسلیحات پیشرفته‌ای مانند سلاح مایکروویو هدایت‌شونده و لیزری را خواهد داشت و به عنوان هواپیمای جنگی با قابلیت استفاده مجدد در صنایع نظامی به‌کار گرفته خواهد شد.. سرعت آن هزار کیلومتر بر ساعت (0.82 ماخ) پیش‌بینی شده و قابلیت پرواز بدون توقف برای مسافت‌های بسیار طولانی، به آن امکان می‌دهد به اهدافی در فاصله هزار کیلومتری نیز دست پیدا کند.

چارچوب فرود و پرواز جت‌کوپتر متغیر است. این پرنده چندمنظوره ماموریت‌های خود را در آب، خشکی و هوا انجام می‌دهد و حتی از قابلیت مانور در محیط‌های شهری با آسمان‌خراشهای بلند و مرتفع نیز برخوردار است. جت‌کوپتر قرار است مانند چرخ‌بال از روی زمین بلند شود؛ با بسته شدن ملخ‌ها، مانند جت جنگنده در هوا اوج گیرد و مانور دهد و به هنگام فرود نیز مانند هلیکوپتر به آرامی در محیط مورد نظر بنشیند.

واحد توان جدید هوایی یا Novel air Capability Vision در وزارت دفاع انگلستان، مسئول اصلی این پروژه است و قصد دارد تا سال 2015 / 1394، جت‌کوپتر را وارد ناوگان انگلستان کند. ساخت جت‌کوپتر در مناقصه‌ای مخفیانه به سه شرکتBAE system ، شرکت تسلیحاتی MBDA و صنایع هوافضای کرانفیلد واگذار شده و با کلیدخوردن فاز اول طرح با نام شبح سیاه، پیمانکاران امیدوارند نمونه اولیه را تا سال 2012 / 1391 با موفقیت آزمایش کنن
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 18 خرداد 1389 12:55 ب.ظ